Rekonstrukce domu

Rekonstrukce domu

Máte starší domek a rozhodli jste se pro jeho rekonstrukci? Ano, to není přeci problém, něco nakoupíte, pozvete si kamarády a začnete "rekonstruovat".

Nedávno jsem byl pozvaný jako inspektor nemovitosti na jednu chatu, kde majitel prováděl svépomocí rekonstrukci. Nebyl nijak stavebně vzdělaný, jen si chtěl o víkendech předělat svojí chaloupku, aby byla větší, s podkrovím a rovnou si chtěl vyměnit střešní krytinu.

V tom by nebyl žádný problém, vše vypadalo, že je v pořádku. Ale nebylo.

Přišla zima a majitel zjistil, že mu pod střechou začíná kondenzovat voda a vytváří se mu tam plíseň. Stále si myslel, že to je jenom náhoda a tak plíseň postříkal přípravkem proti plísni a čekal, co bude dál.

A situace se stále opakovala, až už nevěděl, co s tím a tak si mě pozval.

Inspektor na prohlídce

S majitelem jsme se tedy domluvili na prohlídce domku a že uvidíme, co se s tím bude dát dělat. Přijeli jsme tedy na místo a já jsem zkontrolovat všechny parametry nově postavené části.

Inspekce nemovitostí se provádí v různých technických oborech. Jsem odborníkem na pozemní stavitelství a jako inspektor nemovitostí se setkávám s nejrůznějšími vadami bytů a domů.

Z prohlédnutí nemovitosti jsem s majitelem odhalil některé závady, které nastaly v důsledku neodborné rekonstrukce. S panem majitelem jsme si sedli a domluvili se na tom, co je potřeba odstranit a jaké věci předělat, aby ke kondenzaci vody nedocházelo a přestala se tvořit plíseň. V tomto případě šlo o špatné odvětrání střechy.

Technická zpráva

V technickém protokolu, zprávě o inspekci, jsem navrhl, jaké jsou možnosti odstranění problému, takže pokud si bude chtít pán najít firmu, která mu opravu provede, bude mít rovnou návrh na opravu a také základní finanční náklady na tuto opravu. Je tedy i "krytý" před firmami, které by si chtěli naúčtovat vysoké náklady.

Zároveň jsme si s panem majitelem domluvili, že může provést i s odvětráním také izolaci střechy, takže v létě bude v místnostech pod střechou chladněji a naopak v zimě nebude utíkat teplo pryč.

 

Kdy si zavolat inspektora

Toto byl typický příklad, kdy si můžete zavolat inspektora nemovitostí. Rád přijedu a prohlédnu Vaší nemovitost a pomůžu Vám s technickými problémy.

Dalším příkladem, kdy si mě zavolat je například vlhko ve sklepě. Pokud máte vlhko na stěnách sklepa nebo na jeho stropě, většinou nalezneme špatně nebo vůbec izolované nosné zdivo.

Mokré stěny v domě či bytě mají většinou původ ve špatné izolaci od země nebo při problémech se střechou.

V domech řešíme ale také původ průvanu od stěn a chladu v místnostech, špatné vytápění místností, úniky tepla.

Pokud máte nějaký takový problém v nemovitosti, kontaktujte mě a přijedu a podíváme se na problém a navrhneme technické řešení.

Každý problém se dá vyřešit, stačí jen zjistit hlavní příčinu!