Inspekce nemovitostí

Inspekce nemovitosti je důležitá jak pro kupujícího tak pro prodávajícího

Kupující se jistě nechce dočkat nepříjemných překvapení, která se mohou objevit po čase v souvislosti s technickým stavem objektu nebo nemovitosti. Kupující prostě nechce po technické stránce koupit "zajíce v pytli".

 

Neprodávejte dům s rizikem pozdějšího zrušení prodeje.

Prodávající nemovitosti se jistě nechce dostat do vážných problémů daných jeho zodpovědností za poruchy v následujících pěti letech. Kupující nemovitosti (dům, byt, jiná stavba) totiž může na základě skrytých vad (ať již skutečných či účelových) dle nového Občanského zákoníku chtít odstoupit od smlouvy či zpětně snížit kupní cenu.


Odhalte skryté vady nemovitosti před koupí či prodejem.

Malý vlhký flíček v podkroví domu nebo drobná prasklina ve stropě může skrývat problém za několik stovek tisíc korun. Zjevné i skryté technické problémy nemovitosti (domu i bytu) vyhledává náš tým inspektorů v rámci služby inspekce nemovitostí a dalších služeb.

 

Co je inspekce nemovitosti a kdo ji provádí?

Inspekce nemovitostí je zjištění technického stavu domu – jeho skrytých i zjevných vad. V rámci inspekce se poruchy a rizika poruch objektu vyhodnocují na základě zjevných projevů, zkušeností inspektora a neinvazních měřicích přístrojů. V případě podezření na poruchu na domě, bytě či jiné stavbě (nemovitosti), která se nedá prokázat při inspekci (potřeba sondy, delší měření apod.), je klient o podezření informován a jsou mu doporučena potřebná další měření či průzkumy.
Inspekci provádí certifikovaný inspektor nemovitostí, který má vzdělání a praxi v oboru pozemních staveb a technického zařízení staveb a je vyškolen na vyhledávání poruch nemovitostí - Ing. Martin Škoda

Jako Inspektor nemovitosti Ing. Martin Škoda jsem certifikován v oblasti pozemního stavitelství a jsem členem AIN, tedy Asociace Inspekce Nemovitostí pod číslem AIN: 00095. Toto členství, jež je podmíněno pravidelným přezkoušením, a složením závěřečného testu ze znalostí v oblasti vyhledávání rizik a poruch nemovitostí, je maximální zárukou všech inspektorů nemovitostí, jakou můžete dostat.

 

Co inspekce nemovitosti hodnotí? 

Inspektro nemovitostí se opírá o propracovanou metodiku vyhledávání rizikových a vadných řešení v osmi technických oborech, které významnou měrou ovlivňují technický stav nemovitosti a tím pohodu a bezpečnost při užívání. Metodiku vypracovali odborníci ze Znaleckého ústavu Dekprojekt a Akreditované zkušební laboratoře Atelier DEK.

Metodika Nemopas prověřuje u nemovitosti výskyt více než 120 rizik poruch vad v následujících technických oborech:

  • Statika nemovitosti
  • Úniky tepla z domu či bytu
  • Izolace proti vodě
  • Zvuk a hluk vně i uvnitř nemovitosti
  • Technické zařízení budovy
  • Bezpečnost nemovitosti při užívání a požární bezpečnost
  • Škodlivé látky a zdravé bydlení
  • Povrch podlah a stěn bytu, domu, objektu či jiné nemovitosti
  • Pozemky
 

CHCI INSPEKCI DOMU, BYTU, NEMOVITOSTI

Jestliže máte zájem o inspekci jakékoliv nemovitosti, rád s vámi vše zkonzultuji po telefonu a poradím rozsah a možnosti kompletní inspekce. Prosím kontaktujte mně:

Ing. Martin Škoda
+420 774 378 962
martin.skoda@nemopas.cz